NUUVA V300 IS FOR YOU
BECAUSE YOU ARE LOOKING FOR …

LOW OPERATING COSTS

  • Battery-powered electric vertical propulsion. Low fuel consumption in cruise flight
  • Fully autonomous flight, remotely surveyed from the ground
  • 10 times lower operating cost than helicopters

VTOL CARGO CAPABILITY

  • Air cargo operations where a runway does not exist. Compatible with standard helicopter landing pads
  • Payloads of up to 460 kg (1,000 lb) in a 3 m3 (106 ft3) cargo compartment
  • Proven and certified lift+cruise propulsion system

SIMPLICITY OF OPERATION

  • Supports different types of freight, including 3 standard Euro-pallets (EPAL)
  • Unobstructed loading through the large front door, even with a forklift
  • Simple dispatch and operation

NUUVA V300: Budúcnosť leteckej nákladnej dopravy
Špičkový autonómny nákladný eVTOL s rušivým dosahom, hospodárnosťou, užitočným zaťažením a spoľahlivosťou.

Čo je to Nuuva V300?

Nuuva V300 je revolučný diaľkový veľkokapacitný autonómny vysokovýkonný autonómny eVTOL UAV * pre logistiku a dodávku leteckého nákladu. Prevádzkuje 10-krát ekonomickejšie ako súčasné vrtuľníky, nevyžaduje žiadne vzletové a pristávacie dráhy a prináša vyššiu bezpečnosť a spoľahlivosť pomocou typových certifikovaných elektrických motorov spoločnosti Pipistrel.
Tlak spoločnosti Pipistrel na trh leteckej nákladnej dopravy eVTOL vychádza zo skúseností získaných zo sesterského projektu spoločnosti 801 eVTOL. Na rozdiel od mestskej leteckej mobility určenej na prepravu osôb, kde regulačný rámec posunul čas implementácie komerčného využitia leteckých taxíkov eVTOL, veríme, že trh leteckej nákladnej dopravy je zrelý na narušenie pomocou vysoko efektívnych a hospodárnych vozidiel, ako sú napr. Nuuva V300 práve teraz.

* elektrický vertikálny vzlet a pristátie bezpilotného vzdušného vozidla

Čo je to Nuuva V20?

Menší súrodenec rodiny Nuuva, model V20, má rovnakú architektúru a výhody ako väčší model V300, je však navrhnutý ako ľahký nákladný kuriér s nosnosťou do 20 kg.

Jednoduchosť obsluhy

Nosová časť trupu sa zdvíha a ponecháva veľký otvor pre nakladanie nákladu. Pomocou vysokozdvižného vozíka možno ľahko naložiť až 3 europalety (EPAL), ale zmestia sa sem aj iné typy kontajnerov. Na požiadanie je možné vykonať prispôsobenie. Náklad je pripevnený a zaistený pomocou zadržiavacích sietí alebo popruhov s prielezmi na boku trupu, aby sa zabezpečilo správne uviazanie nákladu.
Dispečing je jednoduchý a letový plán je predpnutý v pozemnej stanici pred vzletom. Po štarte letí Nuuva V300 úplne autonómne, riadená vysoko spoľahlivým systémom riadenia letu s trojitou redundanciou. Nepretržitá komunikácia umožňuje pozemnému operátorovi, ktorý riadi vozidlo jednoduchými kliknutiami myši, mať úplnú kontrolu v prípade zmien alebo zrušenia letu.

Batérie Nuuva V300 sa dajú nabíjať jednoduchým pripojením k SkyCharge ™ od spoločnosti Pipistrel a nabíjacej stanice Green Motion.

Pohon novej generácie

Nuuva V300 je vybavená hybridným elektrickým pohonom s vyhradenými pohonnými systémami lift + cruise.
Štart a pristátie Nuuva V300 využíva osem nezávislých batériových elektrických motorov Pipistrel E-811, ktoré sú už typovo certifikované. Táto revolučná pohonná jednotka s nulovými emisiami je úplne kvapalinou chladená vrátane batérií a v rámci procesu certifikácie EASA preukázala schopnosť odolávať poruchám, teplotným únikom batérií a nárazovým zaťaženiam. Celý systém je chránený integrovaným systémom sebakontroly zdravia, ktorý upozorňuje na potenciálne poruchy ešte skôr, ako k nim dôjde, a zvyšuje tak spoľahlivosť a bezpečnosť.

V zadnej časti trupu je nainštalovaný spoľahlivý a osvedčený cestovný motor, ktorý poháňa lietadlo do miesta určenia a ponúka neprekonateľnú spotrebu paliva a nízke náklady na údržbu. Aerodynamika je vylepšená jedinečnou konfiguráciou tandemových krídel s ovládacími plochami fly-by-wire, ktoré nielen zvyšujú efektivitu, ale tiež znižujú stopu vozidla pri pristátí a zaisťujú široké rozpätie ťažiska.

Flexibilita

Aj keď je Nuuva V300 optimalizovaná na dodanie 300 kg užitočného zaťaženia do cieľov vzdialených viac ako 300 km, ponúka výhodnú flexibilitu prevádzky. Pre operátorov, ktorí uprednostňujú dlhší dojazd, sa dá užitočná hmotnosť vozidla a ochrana proti zamrznutiu vymeniť za použiteľnejšie palivo, a teda budú schopní prepraviť 50 kg užitočného zaťaženia až na 2 500 km – to všetko bez ohrozenia schopnosti – štart a pristátie vertikálne z výšok až 8 000 stôp. V nižších nadmorských výškach a s menšími požiadavkami na misiu sa dá užitočné zaťaženie zvýšiť až na 460 kg, čím sa prekročí vytúžený prah 1 000 lb.

Efektívnosť nákladov

V súčasnosti sa drahocenný náklad dodáva na mnoho miest po celom svete pomocou vrtuľníkov, ktoré sú síce vynikajúce na vznášanie sa, ale pri výletných letoch sú oveľa menej efektívne, pretože pri potrebnom zdvihu sa spoliehajú iba na svoje rotory. Zložitá letová mechanika takýchto rotorových systémov vedie tiež k vysokému počtu pohyblivých častí, ktoré naopak vyžadujú častú údržbu a kontrolu, čo ďalej zvyšuje prevádzkové náklady.
Nuuva V300 kombinuje to najlepšie z princípov leteckej nákladnej dopravy lietadlom aj vrtuľníkom. Bezpilotná technológia eVTOL jej umožňuje ísť tam, kde to nie je schopné žiadne lietadlo, pričom pracuje za zlomok ceny vrtuľníka na ekvivalentnej misii. Nuuva V300 sa svojou účinnosťou a autonómiou zameriava na to, aby operátorovi priniesla 10-násobné zlepšenie ekonomiky.